Rozmiar: 15909 bajtów

- 088 -

1358, 20 IV, Legnica (Lignicz)

an dem nestin Freitage vor sente Georgii tage

Wacław I książę Śląska, pan Legnicy (Wacław... Slezien ... Lignicz) oświadcza, że Reinhard z Rzeszotar k. Legnicy (Reynhart von Guzk von Richenter) i jego krewni: Junge, Rynsch, Junge Wilrich oraz Albrecht sprzedają Hajnowi z Lubnowa k. Ząbkowic Śl. (Heyn von Libenouwe) 2 łany i 1 pręt gruntu należącego do folwarku Rzeszotary k. Legnicy (Rischenter) wraz z przynależnościami i dochodami. Książę zatwierdza te nabytki w posiadaniu Hajna i jego następców jako wolne od wszelkich obciążeń, a także owczarnię i owce, które mogą karmić paszą z pól panów tej wsi i sołtysów.

Świadkowie: Heynich von Landiscron, Gawin, Hankę von dem Czigenberge- rycerze, Friczko von Landiscrone (Fritschke), Hanko Engilger, Stefan Trache (Steffan), Sydil z Brochocina k. Złotoryi (Brokothendorf), pisarz dworu książęcego.


Regest: AP Wrocław, Rep. 93, nr 27.


Uniwersytet Wrocławski - Resortowy Program Badań Podstawowych RPIII 36 - "Przeobrażenia społeczne i narodowe na Śląsku" - Regesty Śląskie t. IV - 1358 - 1359 - Opracowali: Janina Gilewska-Dubis i Kazimierz BobowskiZamknij dokument


Rozmiar: 16572 bajtów