Groszmal

Pic 1

Witam

na stronie Ludowego Klubu Sportowego "Groszmal" Opole, którego początki sięgają 1994 roku.
Aktualnie w klubie trenują młodzicy oraz seniorzy, grający w ligach podokręgu opolskiego PZPN.
Groszmal jest jedynym amatorskim klubem w Opolu posiadającym wspaniały stadion, który jest oczkiem w głowie zarówno działaczy jak i zawodników.
Z ostatniej chwili ...

Pierwszy mecz w lidze okręgowej na naszym stadionie a przeciwnikiem była drużyna zza Odry czyli Orzeł Źlinice. Smaczku całości dodawał fakt iż do końca rundy wiosennej naszą drużynę prowadził, i to z powodzeniem trener Orła Tomasz Copik, który jak nikt inny znał zarówno dobre jak i złe strony naszych zawodników. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie i z tego powodu, że przeciwnik w poprzednim sezonie zajmował cały czas czołowe miejsca w lidze. Po raz pierwszy rozprowadzano cegiełki po dwa złote i baliśmy się o frekwencję. Ale okazało się, że niesłusznie bowiem na stadion przyszło grubo ponad trzystu kibiców, zarówno naszych jak i drużyny przeciwnej. Od pierwszej minuty gra obu zespołów mogła się podobać gdyż była bardzo szybka i wyrównana. Ale jak to powiedział jeden z kibiców, po 30 minutach z zawodników Orła jakby zeszło powietrze. Trochę nogi im podcięła pierwsza bramka (właśnie w 30 minucie), której strzelcem był Pietruszka a już chyba kompletnie druga strzelona w 35 minucie przez Wojciechowskiego. Do przerwy wynik się nie zmienił a po przerwie goście zabrali się do roboty. Widocznie w szatni była męska rozmowa, która zmobilizowała graczy Orła. W drugiej połowie były takie momenty, że goście zamykali nas na naszej połowie boiska, z tym że nic z tego nie wychodziło. A my mieliśmy wczoraj najpotężniejszą broń - kontry, i to tak wspaniale wyprowadzane, że przeciwnik po prostu się gubił. Po jednej z nich w 59 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Pietruszka. Kiedy już się wydawało, że mecz zakończy się tym wynikiem dwie szarże przeprowadził Wrzesień. Pierwszą w 87 minucie a drugą dwie minuty później pokonując bramkarza gości potężnym strzałem z dystansu. Po końcowym gwizdku goście ze smutnymi minami opuszczali murawę. Lecz wcale się im nie dziwię, nie takiego wyniku oczekiwali od nich tłumnie przybili na stadion kibice. A u nas radość na całego. Mieliśmy ponadto niecodziennego gościa, bowiem zaszczycił nas swoją obecnością wiceprezes Odry Opole Ireneusz Gitler. Po meczu jeden z kibiców gości powiedział, że Orzeł grał a Groszmal strzelał bramki. Ale trzeba przyznać, że obecnie zarówno atak mamy doskonały jak i obronę, która w dwóch meczach stanowiła pewną zaporę dla zawodników drużyn przeciwnych. Ale zanim rozległ się pierwszy gwizdek oznaczający początek meczu, kapitan Tomasz Swendrowski w imieniu całej drużyny odebrał okazały puchar oraz trzy piłki, za awans do ligi okręgowej.

A teraz skład naszej drużyny: Kuchta, Czmielewski, Ogonowski, Kowalski, Tomasz Swendrowski, Wrzesień, Idziak (80. Łański), Pietruszka, Zwardoń (85. Fiec), Bednarz (65. Matejka), Wojciechowski (46. Stanisz). Trener Łukasz Twardawa, kierownik drużyny Ryszard Broj.

Dla przypomnienia:
Wstęp 2 złote
Kobiety, dzieci i młodzież do lat 18 - wstęp wolnyA tak dla porządku. Kadrę naszego zespołu stanowić będą: bramkarz - Daniel Skorupa; obrońcy - Michał Czok, Mateusz Kondziela, Paweł Ogonowski, Łukasz Swendrowski, Tomasz Swendrowski, Ireneusz WalczaK; pomocnicy - Daniel Bednarz, Tomasz Czmielewski, Michał Idziak, Paweł Kurpierz, Krzysztof Łański, Marcin Matuszek, Filip Mętel, Tomasz Rachwał, Mateusz Swendrowski, Adrian Szaja, Łukasz Twardawa, Tomasz Zwardoń oraz napastnicy - Patryk Dołganiuk, Maciej Fiec, Karol Matejka, Marcin Pietruszka, Łukasz Stanisz i Daniel Wolny.

W najbliższym czasie ...

Najbliższym spotkaniem będzie mecz w Jędrzychowie z tamtejszym LZS-em 27 sierpnia o godz. 17.00. Drużyna z Jędrzychowa zajmuje obecnie 12 miejsce w tabeli, co wcale nie świadczy o tym, że mecz będzie spacerkiem po kolejne punkty.
A za dwa tygodnie przyjeżdża do nas wicelider z Głuchołazów.

Nabór chętnych do grania w piłkę nożną ...

LKS Groszmal ogłasza nabór chętnych chłopców z roczników 2000 - 2006. Proszę o zgłaszanie się do opiekuna. Zgłoszenia przyjmuje oraz udziela wszelkich informacji:
Tomek Swendrowski - tel. 607 058 532
Zapisy i treningi we wtorki o godz. 16. 30.

Wynajęcie stadionu ...

LKS Groszmal chętnie wynajmie stadion firmom oraz osobom prywatnym na organizację festynów lub innych imprez sportowo-rekreacyjnych. W sprawie tej proszę kontaktować się z Prezesem Janem Bachanem lub jego zastępcami Bernardem Bazelakiem albo Stanisławem Wójcikiem.

Akcja reklamowa

Informujemy również o akcji reklamowej prowadzonej przez nasz klub. Zapraszamy w tej akcji do współpracy firmy w Groszowic i nie tylko. Proponujemy roczne wydzierżawienie powierzchni reklamowej na naszym boisku za niewielkie pieniądze. Współpracę w tej akcji rozpoczęło już 17 firm, które w ten sposób poprzez wykup reklamy wspierają nasz klub. Są to następujące firmy.
Wykaz sponsorów znajduje się w zakładce Sponsorzy.Zamknij okno