Groszmal

Pic 1

Witam

na stronie Ludowego Klubu Sportowego "Groszmal" Opole, którego początki sięgają 1994 roku.
Aktualnie w klubie trenują młodzicy oraz seniorzy, grający w ligach podokręgu opolskiego PZPN.
Groszmal jest jedynym amatorskim klubem w Opolu posiadającym wspaniały stadion, który jest oczkiem w głowie zarówno działaczy jak i zawodników.
Z ostatniej chwili ...

Oj działo się, działo ostatnio na naszym stadionie. W sobotę bowiem w godzinach południowych młodzicy mieli swój turniej. Podzieleni na cztery drużyny w panującym upale dzielnie się spisywali dopingowani przez swoich rodziców. W międzyczasie członkowie Zarządu, część zawodników oraz sympatycy naszego Klubu przygotowywali teren do wieczornej zabawy. Rozbijano namioty, układano stoły podwieszano oświetlenie, no i jako najważniejszą część - ustawiano rożna i bufet z zimnymi napojami.
Wieczorem, przed dziewiętnastą cały sztab był już na swoich miejscach oczekując pierwszych uczestników zabawy. Około godziny dwudziestej przy stolikach był już prawie komplet. Rozpoczęły się tańce, które trwały z krótki przerwami do godziny drugiej w nocy. A kiedy wyszli już ostatni goście rozpoczęło się sprzątanie terenu. O godzinie trzeciej wszystko wróciło do stanu pierwotnego. Można było się udać na zasłużony odpoczynek.
Niedziela była najważniejszym dniem kończącego się sezonu piłkarskiego dla naszej drużyny, bowiem ważyły się losy awansu do "okręgówki". Stadion zapełnił się o siedemnastej zarówno gośćmi jak i miejscowymi kibicami, którzy głośno dopingowali zawodników grających w niesamowitym upale.
Ale jak zwykle, na początek skład naszej drużyny. W bramce Daniel Skorupa a w polu Tomasz Czmielewski, Mateusz Swendrowski, Tomasz Swendrowski, Jan Fiec, Paweł Ogonowski, Michał Idziak, Marcin Stasiowski, Bartosz Sobczyński, Tomasz Zwardoń oraz Łukasz Twardawa. W rezerwie natomiast byli Łukasz Stanisz, Maciej Fiec, Krzysztof Łański, Tomasz Rachwał i Andrzej Stelmaszczyk.
Od początku meczu widoczna była przewaga naszego zespołu, który grał bardzo mądrze i konsekwentnie. Kolejny wspaniały mecz rozgrywali Marcin Stasiowski oraz Bartosz Sobczyński. Ale worek z bramkami w siódmej minucie rozwiązał Bartosz Sobczyński, który w późniejszym okresie gry drugi raz trafił do bramki przeciwnika. Goście nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze grającą obronę gospodarzy a nasi piłkarze robili swoje, czyli strzelali kolejne gole. Do przerwy w sumie strzelili ich cztery. Po przerwie pomimo dokonywanych zmian obraz gry nie zmienił się i nadal i to mocno przeważali gospodarze, którzy uskrzydleni aktualnym wynikiem i prawie już pewnym awansem do wyższej klasy rozgrywkowej, no i niesieni dopingiem licznie zgromadzonej publiczności grali jak z nut. Nadal pierwsze skrzypce w ataku grali Bartosz z Marcinem ale reszta skutecznie im pomagała. Mecz zakończył się wynikiem siedem do zera a bramki strzelali: jak już wspomniałem dwie strzelił Bartosz Sobczyński, dwie Marcin Stasiowski i po jednej Tomasz Zwardoń, Mateusz Swendrowski oraz Tomasz Rachwał. Po tym zwycięstwie byliśmy już pewni awansu, bo nawet jakby Stary Ujazd także wygrał, to jednak miał o jeden punkt mniej od nas. Po ostatnim gwizdku sędziego zawodnicy zapalili kolorowe race i dziękowali publiczności za wsparcie podczas całego sezonu. Gratulacjom nie było końca. Należy nadmienić iż obecnym na meczu był wiceprezes OKS Odra Opole, który o przyszłości rozmawiał z naszym prezesem Janem Bachanem.

W najbliższym czasie ...

Kolejny mecz i to już w "okręgówce" ale jeszcze nie wiadomo w jakiej grupie dopiero w sierpniu. Wówczas poznamy swoich nowych przeciwników. Życzę zawodnikom wspaniałego odpoczynku i oby kolejny rok był równie udany jak ten obecny.

Nabór chętnych do grania w piłkę nożną ...

LKS Groszmal ogłasza nabór chętnych chłopców z roczników 2000 - 2006. Proszę o zgłaszanie się do opiekuna. Zgłoszenia przyjmuje oraz udziela wszelkich informacji:
Tomek Swendrowski - tel. 607 058 532
Zapisy i treningi we wtorki o godz. 16. 30.

Wynajęcie stadionu ...

LKS Groszmal chętnie wynajmie stadion firmom oraz osobom prywatnym na organizację festynów lub innych imprez sportowo-rekreacyjnych. W sprawie tej proszę kontaktować się z Prezesem Janem Bachanem lub jego zastępcami Bernardem Bazelakiem albo Stanisławem Wójcikiem.

Akcja reklamowa

Informujemy również o akcji reklamowej prowadzonej przez nasz klub. Zapraszamy w tej akcji do współpracy firmy w Groszowic i nie tylko. Proponujemy roczne wydzierżawienie powierzchni reklamowej na naszym boisku za niewielkie pieniądze. Współpracę w tej akcji rozpoczęło już 17 firm, które w ten sposób poprzez wykup reklamy wspierają nasz klub. Są to następujące firmy.
Wykaz sponsorów znajduje się w zakładce Sponsorzy.Zamknij okno