Groszmal

Pic 1

Witam

na stronie Ludowego Klubu Sportowego "Groszmal" Opole, którego początki sięgają 1994 roku.
Aktualnie w klubie trenują młodzicy oraz seniorzy, grający w ligach podokręgu opolskiego PZPN.
Groszmal jest jedynym amatorskim klubem w Opolu posiadającym wspaniały stadion, który jest oczkiem w głowie zarówno działaczy jak i zawodników.
Z ostatniej chwili ...

Pomimo dość mroźnej pogody i niezbyt komfortowej pory rozgrywania tego meczu, na stadion stawiło się kilkudziesięciu zagorzałych kibiców. Spodziewaliśmy się większej liczby kibiców z Grudzic ale widocznie pora obiadowa była dla nich przeszkodą. Lecz nie mieli czego żałować, bowiem po ostatnim gwizdku sędziego, to zawodnicy Groszmalu schodzili z boiska jako zwycięzcy. Ale może od początku. Mecz rozgrywany był w szybkim tempie a sytuacje zmieniały się jak w kalejdoskopie, jednakże po pierwszej straconej przez naszych zawodników bramce, jakby się trochę podłamali, a po drugiej kibice myśleli, że już po nas. Na przerwę schodziliśmy z bagażem dwóch straconych bramek. W czasie przerwy rozmawiałem chwilę z panią, która kibicowała zawodnikom z Grudzic ponieważ była żoną jednego z nich. Stała z wózkiem, w którym było małe dziecko ale była bardzo zadowolona z wyniku. Niestety później trochę jej mina zrzedła. Nie wiem jak przebiegała dyskusja w szatni, gdyż po przerwie na boisko wróciła nie ta sama drużyna. Podnieśliśmy się jak Feniks z popiołów i doprowadziliśmy do remisu. A więc doprowadziliśmy do dogrywki. A w niej dobiliśmy przeciwnika strzelając kolejne dwie bramki. Po meczu zawodnicy schodzili z boiska żegnani przez kibiców okrzykami "dziękujemy". Warto więc było trochę pomarznąć ale przy tym zaznać przejścia z piekła do nieba. A bramki dla naszej drużyny strzelili: Rachwał dwie oraz Mętel i Bednarz po jednej. Oby takich meczów na wiosnę było więcej.

A oto skład naszej drużyny: Kondziela, Swendrowski T., Swendrowski M., Czmielewski, Kuczyński, Jończyk, Filecki, Idziak, Matuszek, Nowak i Bednarz. Zawodnikami rezerwowymi byli: Szumilas, Łański, Swendrowski Ł., Rachwał oraz Mętel. Trenerem drużyny jest Marcin Niemczyk.

W najbliższym czasie ...

Teraz już nic innego nie pozostaje jak czekać na rundę wiosenną a w międzyczasie korzystać z zajęć na hali. No i na początku grudnia zakończenie dość udanego sezonu. Wprawdzie mogło być lepiej ale nie narzekajmy, bo mogło być także gorzej. Jest to przecież pierwszy sezon grania w klasie "B" oraz w takim składzie, biorąc pod uwagę odejście przed sezonem siedmiu zawodników.

Nabór chętnych do grania w piłkę nożną ...

Szkółka piłkarska przy LKS Groszmal ogłasza nabór chętnych chłopców z roczników 2007 - 2011. Proszę o zgłaszanie się do opiekuna. Zgłoszenia przyjmuje oraz udziela wszelkich informacji:
Łukasz Twardawa - tel. 728 347 551
Zapisy i treningi w poniedziałki i środy o godz. 17. 00.

Wynajęcie stadionu ...

LKS Groszmal chętnie wynajmie stadion firmom oraz osobom prywatnym na organizację festynów lub innych imprez sportowo-rekreacyjnych. W sprawie tej proszę kontaktować się z Prezesem Janem Bachanem lub jego zastępcami Bernardem Bazelakiem albo Stanisławem Wójcikiem.

Akcja reklamowa

Informujemy również o akcji reklamowej prowadzonej przez nasz klub. Zapraszamy w tej akcji do współpracy firmy w Groszowic i nie tylko. Proponujemy roczne wydzierżawienie powierzchni reklamowej na naszym boisku za niewielkie pieniądze. Współpracę w tej akcji rozpoczęło już 17 firm, które w ten sposób poprzez wykup reklamy wspierają nasz klub. Są to następujące firmy.
Wykaz sponsorów znajduje się w zakładce Sponsorzy.Zamknij okno